Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. RADY A TIPY
  3. Správný průměr vodítka
Jak zvolit správný průměr vodítka

Zde je výpis a naše doporučení pro volby průměrů kožené šňůry pro vaše vodítko.

Tato doporučení jsou orientační.

Při volbě průměru kožené šňůry pro vodítko vždy záleží i na povaze Vašeho psa. Pokud je ve výcviku nebo je velmi temperamentní, doporučujeme zvolit o jeden průměr silnější šňůru, než zde doporučujeme.

S výběrem průměru pro Vašeho pejska Vám rádi poradíme i individuálně.


Průměr 3 a 3,5 mm je vhodný pro malá plemena psů do 6 - 8 kg váhy. Tento průměr je vhodný pro vycvičené klidné psy. Ideální průměr pro trpasličího jezevčíka.

Průměr 4 mm je vhodný pro malá plemena psů do 10 kg váhy. Ideální pro malého jezevčíka, bordíka, malé teriéry, apod.

Průměr 5 mm je vhodný pro malá plemena psů do 15 kg váhy. Ideální průměr pro standard jezevčíka, jack russel teriéra, border teriéra, bígla, apod.

Průměr 6 mm je vhodný pro malá a střední plemena psů do 20 kg váhy. Ideální průměr pro temperamentníh jack russel teriéra, baseta, malého mündsterlanda, fenečku pointera, fenu maďarského ohaře, apod.

Průměr 7 mm je vhodný pro střední plemena psů do 30 kg váhy. Ideální pro malého mündsterlanda, pointera, pro všechny ohaře, německého ovčáka, laiku, huskyho, apod.

Průměr 8 mm je vhodný pro střední a velká plemena psů do 40 kg váhy. Ideální pro velkého mündsterlanda, českého fouska, německého občáka, pro všechny ohaře, malamuta, akita inu, retriever, německý boxer, apod.

Průměr 10 mm je vhodný pro velká plemena psů nad 40 kg. Ideální pro psy jako jsou německá doga, bernský salašnícký pes, dobrman, labradorský retrívr, apod.

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz